Jaké funkce najdete v placených tarifech PRO a INVEST?

5 min.

Prémiové plány PRO a INVEST vám pomohou, kdykoliv něco řešíte kolem nemovitostí nebo do nemovitostí aktivně investujete.


1) V cenové mapě zjistíte vše o prodaných nemovitostech a nájmech

Pod záložkou Cenová mapa se skrývá velká datová základna k vašim službám. Údaje o prodejích sbíráme z katastru nemovitostí již od roku 2014 a navíc nad nimi provádíme pečlivou analýzu. To znamená, že zapsané transakce očišťujeme od netržních prodejů – třeba v rámci rodiny a podobně. V mapě tak rychle najdete průměrné ceny bytů po celé ČR.

Základní hrubý pohled je přístupy všem, ale pod tlačítkem Získejte podrobnou analýzu najdete mnohem víc.

Mapa prodejů

Mapa prodejů vám ukáže detailní stav trhu ve vybrané lokalitě. Při každém kliknutí do mapy se čísla přepočítají. Základní radius je 500 metrů od bodu, kam jste klikli. Můžete ale přepnout i na celou obec.

V hlavní tabulce na první dobrou uvidíte průměrné ceny, průměrné ceny za m2, trend, kterým se ceny ubírají, počet transakcí za dané období a celkovou velikost bytového fondu = kolik bytů v místě je. Snadno si tak vyhodnotíte, jak náročné je v místě sehnat třeba 2+kk nebo naopak velký byt pro rodinu.

Velmi užitečnou funkcí je pohled na rychlost a náladu na trhu. Zde porovnáváme transakce s nabídkami a jsme tedy schopni říct, zda byty mizí z trhu jeden za druhým nebo se trh hýbe pomalu. Stejně tak nálada značí, jestli se nabídkové ceny dále šponují v aukcích nebo naopak kupující tlačí na slevu.

Mapa nájmů

Přepněte na záložku Pronájem a hned uvidíte data z nájemního trhu. Zde data sbíráme z nabídek a opět je očišťujeme. V tabulce uvidíte průměrnou cenu podle dispozic stejně jako průměrnou cenu za metr čtvereční, trend ceny a počet transakcí v daném období.

Věděli jste, že všechny placené tarify jsou zcela bez závazku? Kdykoliv je můžete zrušit v nastavení svého profilu.

2) V portfoliu si vyhodnotíte své nemovitosti a investiční záměry

HYPOX je ideální pro uložení vlastních nemovitostí ke sledování jejich hodnoty. Stejně tak si můžete ke sledování přidat „virtuální“ nemovitost a monitorovat tak potenciální investici. Rozlišení uděláte výběrem, zda jste nebo nejste vlastníkem přidávaného bytu či domu.

Tarif PRO vám umožní sledovat hned 5 vlastních a 5 „virtuálních“ nemovitostí, tarif INVEST míří na větší portfolia, takže si můžete přidat hned 20 vlastních a 20 „virtuálních“ nemovitostí. U každé z nich HYPOX každý měsíc automaticky přepočítá jejich hodnotu, jakmile aktualizujeme naše data.

Rozšířený dashboard pro prémiové uživatele

Nejenže uživatelé tarifu PRO a INVEST mohou sledovat víc nemovitostí, u každé z nich vidí i mnohem větší detail.

Rychlost a nálada na trhu

Stejně jako v cenové mapě i v portfoliu uvidíte náladu na trhu a rychlost prodeje pro konkrétní přidanou nemovitost. To znamená, že můžete skvěle přizpůsobit svou strategii. Prodávají se byty pomalu a zlevňuje se? Zkuste zatlačit na prodávajícího a stlačit cenu níže. Jsou kupující ochotni jít do aukce? Možná je tak ideální čas prodat byt a získat za něj maximum peněz.

Výnos z nemovitosti

Na základě hodnoty vaší nemovitosti a našeho modelu na výpočet nájmů vám spočítáme, kolik váš byt nebo potenciální nová investice vydělá. Yield vám ukážeme za posledních pět let, takže uvidíte, zda se výnos zvyšuje nebo snižuje, což vám umožní upravit své plány.

Očekávaný nájem

U každé vlastní nebo sledované nemovitosti vám spočítáme přibližnou výši nájmu, kterou můžete očekávat v případě, že se rozhodnete byt pronajmout. Nájem počítáme podle našich modelů a díváme se na podobně velké byty v podobné lokalitě.

Vývoj v ostatních segmentech

V České republice máme tři základní segmenty bytové zástavby. Novostavby, paneláky a cihlové domy. Jejich ceny se v různých obdobích vyvíjí odlišně, proto vám tento widget dává představu, jak by se na stejném místě ve stejné dispozici dařilo ostatním segmentům.

3) Kalkulačka výnosu

V jednoduché kalkulačce výnosu si můžete namodelovat příjmy a výdaje spojené s koupí nové nemovitosti a snadno zjistit základní metriky jako provozní příjem, ROA, návratnost investice, kapitalizační míru a podobně. Rychlý pohled na čísla vám pomůže se správně rozhodnout.