Jak stanovit výši nájmu? Mapa nájemného vám pomůže

2 min.

Pronajímatelé nemovitostí často čelí otázce, jak nastavit správnou výši nájemného. Je to klíčový aspekt, který ovlivňuje jak ziskovost investice do nemovitosti, tak spokojenost nájemníků. V tomto článku se dozvíte, jak určit správnou výši nájemného díky HYPOXu a mapě nájmů.


1) Prozkoumejte průměrnou výši nájmu v místě na mapě nájmů

Prvním krokem při nastavování nájemného je posouzení tržní hodnoty nemovitosti. Prozkoumejte trh, porovnejte podobné nemovitosti v dané lokalitě a zjistěte průměrnou cenu nájemného. Přihlédněte k tržnímu prostředí, jako je poptávka a nabídka v oblasti.

Zní to jako hodně práce? Díky HYPOXu je to práce na pár minut. Naše mapa nájmů vám v Praze i všech ostatních lokalitách ČR ukáže, za kolik se pronajímají různě velké byty. Uvidíte celkovou cenu, cenu za metr čtvereční, cenové trendy i počet transakcí. Pro přístup k mapě nájmů budete potřebovat tarif PRO nebo INVEST.

2) Zohledněte vybavení a stav nemovitosti

Stav a vybavení nemovitosti mají zásadní vliv na výši nájemného. Moderně vybavené byty s vyšším standardem mohou oprávněně požadovat vyšší nájemné. Zahrňte do posouzení i nedávné renovace, energetickou náročnost a další vlastnosti, které zvyšují hodnotu nemovitosti, třeba garážové stání.

HYPOX vám pomůže i s tímto. Při přidání nemovitosti se vás náš průvodce sám zeptá, v jakém stavu je budova i byt, u kterého chcete nájem a výnos spočítat. Pro zobrazení doporučeného nájemného budete potřebovat tarif PRO nebo INVEST.

3) Započítejte lokalitu a občanskou vybavenost

Lokalita je dalším důležitým faktorem. Nemovitosti v centru města nebo blízko dopravních uzlů a služeb mohou mít vyšší nájemné než ty v odlehlejších oblastech. Zvažte také dostupnost škol, obchodů, parků a dalších služeb. Je v okolí spousta cool kaváren, všude jste za chvíli a pár metrů máte do parku? Takové věci vám nájem rozhodně zvýší.